| Upload Date | December 21 2025 08:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3685 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3256
467.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3403
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3912
80.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3404
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3372
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4394
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3317
265.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3039
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5565
166.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3552
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3662
113.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4415
339.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3841
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4301
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3025
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3328
105.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8512
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11412
68.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11028
225.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9226
212.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10425
141.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12308
60.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4018
321.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9848
305.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10596
317.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9343
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10300
320.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
218
16.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10358
304.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10284
102.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9607
9.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9424
298.4 Kpixels/sec |