| Upload Date | December 21 2025 08:37 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. GF65 Thin 9SEXR |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16W1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4492 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1333
191.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1612
9.71 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1626
33.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1559
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1190
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1436
7.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1368
109.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1560
48.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
646
19.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1930
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2100
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1357
104.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1478
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1841
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1234
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1689
53.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2802
402.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7009
42.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6018
123.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6174
142.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5103
69.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7320
36.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1511
121.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7858
243.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2176
65.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6293
26.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8506
264.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5340
410.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5657
166.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4604
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7703
7.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6344
200.9 Kpixels/sec |