| Upload Date | December 21 2025 08:37 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2463A |
| Model ID | vivo V2463A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2160
310.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2123
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2563
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2474
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2403
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3252
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2231
178.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2354
72.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2690
80.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2242
9.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2162
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2599
199.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2799
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2660
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2145
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2298
72.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8204 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5721
821.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8706
52.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9777
200.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9346
215.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10275
139.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13783
67.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2795
223.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11236
348.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7476
223.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7248
30.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11292
351.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8181
629.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9252
271.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7133
70.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8952
8.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7388
233.9 Kpixels/sec |