| Upload Date | December 21 2025 08:36 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Sony Xperia 1 V |
| Model ID | Sony XQ-DQ54 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 1929 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1730
248.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1715
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2469
50.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2134
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1870
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2206
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1840
147.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1866
57.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2100
62.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1911
7.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2166
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1551
119.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2016
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1857
18.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1476
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2014
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5127 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3943
566.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5881
35.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6291
128.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7203
166.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5626
76.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7305
36.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2157
172.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6858
212.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4369
130.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3925
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5823
181.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4063
312.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5211
152.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4842
48.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5514
5.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5969
189.0 Kpixels/sec |