| Upload Date | December 21 2025 08:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Flow Z13 GZ302EA_GZ302EA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GZ302EA |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3268 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 95.65 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2769
397.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1310
7.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2464
50.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2723
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2780
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2906
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3063
245.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2806
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3027
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3938
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3264
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2968
228.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3366
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2758
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2505
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2574
81.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10751
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14198
85.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17802
364.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18262
421.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23290
316.1 images/sec |
|
|
Clang
|
30904
152.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3534
283.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27539
853.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12252
366.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13105
54.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22246
692.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16474
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17529
514.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15601
154.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26068
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19319
611.7 Kpixels/sec |