| Upload Date | December 21 2025 08:26 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3926 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3409
489.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3406
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3943
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3624
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3589
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4497
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3650
292.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3332
103.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6031
180.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3874
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3940
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4869
374.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4154
121.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4561
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3326
3.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3643
115.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10193 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8930
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11604
69.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11506
235.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9647
222.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10971
148.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13931
68.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4271
342.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10457
324.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11316
338.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10027
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11832
368.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11082
852.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11241
329.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11029
109.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10655
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10013
317.0 Kpixels/sec |