| User | eatmycumins |
| Upload Date | December 21 2025 08:26 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Alpha 15 B5EEK |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-158L |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 1976 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1848 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1995
286.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1576
9.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1746
35.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1809
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1584
21.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1675
8.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1886
151.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2014
62.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1044
31.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2568
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2697
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1826
140.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2286
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2351
23.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1836
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2101
66.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7827 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4276
614.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9430
56.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6318
129.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9478
218.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9766
132.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13658
67.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2416
193.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15892
492.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3473
103.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6684
27.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10506
326.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10607
815.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9521
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5423
53.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18971
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9628
304.9 Kpixels/sec |