| Upload Date | December 21 2025 08:26 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Huawei Pura 70 Ultra |
| Model ID | HUAWEI HBP-LX9 |
| Motherboard | HBP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | ARM implementer 72 architecture 8 variant 2 part 3331 revision 0 |
| Base Frequency | 1.55 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.55 GHz |
| Cluster 2 | 6 Cores @ 2.18 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.23 GB |
| Single-Core Score | 1332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1344
193.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
887
5.34 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1672
34.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1439
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1318
17.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1734
8.54 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1312
105.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1111
33.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1296
5.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
987
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1287
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1573
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1649
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1168
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1465
46.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3299
473.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5328
32.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5838
119.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5163
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3765
51.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3695
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1507
120.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4692
145.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2321
69.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2560
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4973
154.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2928
225.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3801
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4504
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4695
4.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4488
142.1 Kpixels/sec |