| Upload Date | December 21 2025 08:25 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S731B |
| Model ID | samsung SM-S731B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.04 GB |
| Single-Core Score | 2120 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1831
262.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1901
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2543
52.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2518
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2011
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2756
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2062
165.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2076
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2223
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1863
7.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2406
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1853
142.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2131
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1958
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1629
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2206
69.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4676
671.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7318
44.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9706
198.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9439
217.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8448
114.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9807
48.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2317
185.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9051
280.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5528
165.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6012
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9482
295.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4967
381.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6890
202.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6502
64.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7965
7.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8569
271.3 Kpixels/sec |