| Upload Date | December 21 2025 08:25 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4262 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3592
515.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3623
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4350
89.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3832
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4905
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4001
320.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3659
113.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6192
185.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4417
18.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4433
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5367
412.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4880
143.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4728
46.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3618
3.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4083
129.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12796
1.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17644
106.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20839
426.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18486
426.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20738
281.4 images/sec |
|
|
Clang
|
27967
137.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5267
421.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21878
677.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17652
528.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19483
80.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22534
701.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19081
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22435
658.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16556
164.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22017
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20060
635.1 Kpixels/sec |