| Upload Date | December 21 2025 08:25 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928W |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2240 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1985
285.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2059
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2535
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2613
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2096
28.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2862
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2159
172.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2098
65.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2352
70.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2138
8.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2535
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2042
157.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2299
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2084
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1705
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2347
74.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7039 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4610
662.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7382
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9448
193.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9751
224.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8260
112.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10173
50.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2457
196.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9330
289.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5554
166.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6757
28.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9268
288.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5744
441.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7290
213.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6346
63.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8005
7.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9021
285.6 Kpixels/sec |