| Upload Date | December 21 2025 08:22 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5001 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2441 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2548
365.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2392
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2586
52.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2207
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2278
30.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2322
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2290
183.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2227
69.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2476
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2783
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2975
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2629
202.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2484
72.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2790
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2108
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2448
77.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14021 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9554
1.34 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17652
106.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14006
286.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15593
359.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19194
260.5 images/sec |
|
|
Clang
|
21369
105.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2840
227.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20427
633.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11271
337.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15685
64.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21516
669.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15514
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14409
422.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10992
109.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23864
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15923
504.2 Kpixels/sec |