| Upload Date | December 21 2025 08:20 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT LTSC (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97-PLUS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1249
179.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1553
9.36 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1466
30.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1362
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1092
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1462
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1317
105.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1336
41.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
546
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1676
6.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1933
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1070
82.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1377
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1574
15.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1229
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1455
46.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2432
349.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4765
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4020
82.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5032
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3746
50.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5208
25.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1649
132.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5005
155.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1656
49.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5406
22.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5979
186.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3549
272.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3995
117.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3909
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4935
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4651
147.3 Kpixels/sec |