| Upload Date | December 21 2025 08:20 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 Pro XL |
| Model ID | Google Pixel 9 Pro XL |
| Motherboard | komodo |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.22 GB |
| Single-Core Score | 1947 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1712
245.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1701
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2243
45.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2228
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1824
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2558
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1820
145.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1980
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2116
63.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1748
7.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2251
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1674
128.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1978
58.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1904
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1416
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2103
66.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3356
481.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5179
31.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7008
143.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6633
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5334
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7198
35.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1636
131.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6088
188.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4000
119.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3772
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6202
193.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3430
263.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4342
127.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4555
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4721
4.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5415
171.5 Kpixels/sec |