| Upload Date | December 21 2025 08:20 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,3 |
| Motherboard | Mac15,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3015 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2850
409.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2854
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3010
61.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2983
68.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2705
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3707
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2849
228.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2823
87.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2517
75.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2767
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3603
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3690
283.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3587
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3577
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2538
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3032
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11615 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8874
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12531
75.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12025
246.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12386
285.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13854
188.0 images/sec |
|
|
Clang
|
18973
93.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3736
299.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14863
460.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10036
300.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12161
50.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16104
501.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12490
960.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14675
430.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7822
77.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13979
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14133
447.5 Kpixels/sec |