| Upload Date | December 21 2025 08:20 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,7 |
| Motherboard | Mac16,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3272
469.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3259
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3895
79.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3548
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3621
49.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4400
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3534
283.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3352
103.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5703
170.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3934
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4187
130.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4441
341.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4474
131.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4125
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3058
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3443
109.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21953 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15755
2.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21397
128.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27742
567.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25699
592.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29090
394.8 images/sec |
|
|
Clang
|
37168
183.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4717
377.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29423
911.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
22639
677.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19815
82.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26527
825.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19679
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30679
900.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20040
198.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27864
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23733
751.4 Kpixels/sec |