| Upload Date | December 21 2025 08:19 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OPPO CPH2689 |
| Model ID | OPPO CPH2689 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.30 GB |
| Single-Core Score | 1320 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1182
169.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1213
7.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1702
34.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1598
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1332
18.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1624
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1344
107.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1417
43.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1328
39.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1075
4.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1518
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
845
65.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1423
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1036
10.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1145
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1329
42.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3139
450.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4611
27.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6538
133.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5967
137.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5115
69.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5526
27.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
972
77.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5862
181.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3192
95.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3110
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5829
181.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2531
194.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4680
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3573
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4971
4.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5499
174.1 Kpixels/sec |