| Upload Date | December 21 2025 08:17 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697A v4 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3099 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 882 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
822
118.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
930
5.60 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
981
20.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
967
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
720
9.77 images/sec |
|
|
Clang
|
939
4.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
905
72.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1056
32.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
327
9.80 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1091
4.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1392
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
740
56.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1007
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1117
11.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
992
959.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
970
30.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4573 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2931
420.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5695
34.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5308
108.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5337
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4683
63.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6579
32.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1177
94.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7676
237.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1979
59.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5562
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7639
237.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4568
351.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5279
154.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4906
48.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7784
7.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6158
195.0 Kpixels/sec |