| Upload Date | June 12 2023 09:58 AM |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 3471 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GPD72 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 13344 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1282
184.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1519
9.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1586
32.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1538
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1155
15.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1463
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1307
104.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1514
46.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
637
19.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1858
7.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1906
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1161
89.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1395
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1896
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1196
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1556
49.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2331
334.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6078
36.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5250
107.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5675
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4967
67.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6489
32.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1691
135.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7597
235.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2434
72.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8204
34.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8173
254.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4853
373.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6144
180.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4783
47.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6681
6.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6698
212.1 Kpixels/sec |