| Upload Date | December 21 2025 08:14 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 24117RK2CC |
| Model ID | Xiaomi 24117RK2CC |
| Motherboard | zorn |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.84 GB |
| Single-Core Score | 2092 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1849
265.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1851
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2533
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2420
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1946
26.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2640
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2034
162.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2024
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2202
65.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1957
8.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2358
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1864
143.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2129
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1987
19.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1561
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2175
68.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6552 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4497
645.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7459
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8861
181.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9033
208.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7602
103.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8539
42.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8117
251.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5259
157.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5853
24.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8898
276.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5193
399.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7101
208.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6239
61.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7937
7.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8048
254.8 Kpixels/sec |