| Upload Date | December 21 2025 08:11 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2424 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2418
347.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2367
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2285
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2371
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2158
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3004
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2271
181.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2310
71.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2091
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2071
8.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2885
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3003
230.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2675
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3160
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1968
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2440
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5983 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4766
684.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7241
43.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6197
126.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6454
148.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6663
90.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8915
43.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2646
211.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6947
215.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4773
142.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5593
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8210
255.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6388
491.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6364
186.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5698
56.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6619
6.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6114
193.6 Kpixels/sec |