| Upload Date | December 21 2025 08:04 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo I2401 |
| Model ID | vivo I2401 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2879 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2468
354.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2482
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3293
67.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3012
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2900
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3690
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2446
195.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2730
84.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3081
92.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2537
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2908
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3073
236.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3356
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3329
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2447
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2708
85.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6348
911.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9209
55.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10406
213.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10303
237.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10377
140.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14594
71.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2739
219.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11622
360.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7772
232.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7508
31.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11744
365.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9150
703.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9274
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8229
81.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11535
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10343
327.5 Kpixels/sec |