| Upload Date | December 21 2025 08:04 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.14 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3759 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3321
477.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3409
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3942
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3482
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3432
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4441
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3295
263.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3134
97.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5658
169.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3713
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3777
117.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4616
354.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3978
116.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4353
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3105
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3425
108.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9804 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8571
1.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11257
67.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10967
224.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9616
221.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10699
145.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13029
64.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3953
316.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10094
312.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10580
316.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9707
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11588
360.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10487
806.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10830
317.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11189
111.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10241
9.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9652
305.6 Kpixels/sec |