| Upload Date | December 21 2025 08:04 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 14 Pro |
| Model ID | iPhone15,2 |
| Motherboard | D73AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2655
381.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2668
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2681
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2568
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3322
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2491
199.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2462
76.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2297
68.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2356
9.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3092
96.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3276
251.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2993
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3410
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2138
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2781
88.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7139 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6019
864.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8600
51.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7696
157.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8135
187.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7688
104.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10070
49.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3120
249.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8131
251.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5605
167.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6349
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9382
292.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7508
577.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7657
224.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7560
75.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7197
6.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7816
247.5 Kpixels/sec |