| Upload Date | December 21 2025 08:04 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | LENOVO 83EM |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13620H |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2354 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2255
323.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2131
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2338
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2339
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2276
30.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2299
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2355
188.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2299
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2318
69.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3023
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2660
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2128
163.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2254
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2629
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2225
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2561
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9910 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7485
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13135
79.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13445
275.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12904
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12530
170.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14504
71.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2983
238.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14578
451.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6969
208.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10234
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14423
448.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6255
480.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8301
243.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7841
77.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14404
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10543
333.8 Kpixels/sec |