| Upload Date | December 21 2025 08:03 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT LTSC (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. H97-PLUS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4690 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1298 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1255
180.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1568
9.45 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1460
29.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1364
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1099
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1461
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1314
105.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1337
41.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
546
16.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1687
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1933
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1077
82.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1372
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1574
15.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1246
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1458
46.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2418
347.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4864
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3876
79.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5127
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3773
51.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5148
25.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1654
132.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4851
150.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1648
49.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5437
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6041
188.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3427
263.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4024
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4078
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4936
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4762
150.8 Kpixels/sec |