| Upload Date | December 21 2025 08:00 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 12 |
| Model ID | Xiaomi 2201123G |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.01 GB |
| Single-Core Score | 1577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1249
179.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1245
7.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1837
37.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1683
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1679
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1831
9.02 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1429
114.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1618
50.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1883
56.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1655
6.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1883
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1117
85.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1824
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1600
15.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1237
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1767
55.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3787 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2369
340.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4034
24.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5388
110.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5504
126.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4444
60.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4804
23.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1638
131.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4998
154.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3224
96.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3052
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5435
169.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2377
182.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4055
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3222
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4618
4.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4702
148.9 Kpixels/sec |