| Upload Date | December 21 2025 07:59 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Zenbook 14 UX3405CA_UX3405CA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3405CA |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.37 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2529 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2255
323.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2146
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2647
54.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2460
56.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2546
34.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2530
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2899
232.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2551
79.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2445
73.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2929
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2853
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2378
182.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2602
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2565
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2212
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2767
87.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14954 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8416
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17062
102.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18122
371.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19983
460.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19299
261.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24439
120.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3579
286.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23273
721.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10982
328.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13715
56.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20519
638.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12326
947.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14525
426.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14821
147.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24704
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18963
600.4 Kpixels/sec |