| Upload Date | December 21 2025 07:57 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2935
421.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2929
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3835
78.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3706
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3504
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4387
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2837
227.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3188
98.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4532
135.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2786
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3639
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3464
266.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3483
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3428
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3042
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3311
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6597 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4931
708.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6247
37.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6635
135.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5833
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5516
74.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7158
35.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2743
219.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10264
318.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7194
215.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7614
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9741
303.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7415
570.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7426
217.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6946
68.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8618
8.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8267
261.8 Kpixels/sec |