| Upload Date | December 21 2025 07:56 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Nothing Phone (2a) |
| Model ID | Nothing A142 |
| Motherboard | Pacman |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.16 GB |
| Single-Core Score | 1146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1159
166.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1097
6.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1349
27.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1403
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1186
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1302
6.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1172
93.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1297
40.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1081
32.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
917
3.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1306
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
678
52.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1244
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
888
8.81 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1052
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1173
37.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1594
228.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2900
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3635
74.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4076
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3039
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3480
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1212
97.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3970
123.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1742
52.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1936
8.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3726
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1452
111.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2595
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2453
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3515
3.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3167
100.3 Kpixels/sec |