| Upload Date | December 21 2025 07:52 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2581 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Single-Core Score | 1900 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1714
246.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1756
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2312
47.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2197
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1791
24.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2502
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1835
146.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1839
57.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1866
55.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1734
7.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2138
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1711
131.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1894
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1715
17.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1481
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1930
61.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5136 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3814
547.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6156
37.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6657
136.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6041
139.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6342
86.1 images/sec |
|
|
Clang
|
5755
28.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1849
148.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7068
219.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4197
125.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4312
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7255
225.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4251
326.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5681
166.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4326
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6401
6.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6705
212.3 Kpixels/sec |