| Upload Date | December 20 2025 08:25 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F6 |
| Model ID | Xiaomi 24069PC21G |
| Motherboard | peridot |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1600 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1321
189.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1581
9.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1918
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1719
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1563
21.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1841
9.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1225
98.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1579
48.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1752
52.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1730
7.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1778
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1324
101.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1591
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1750
17.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1441
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1698
53.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2815
404.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4805
29.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6463
132.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5615
129.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5211
70.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5160
25.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1336
107.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5760
178.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3408
102.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3553
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6040
188.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2986
229.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4686
137.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4447
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5561
5.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5581
176.7 Kpixels/sec |