| Upload Date | December 20 2025 08:25 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 3000 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2976
427.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2854
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2999
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2958
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2693
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3705
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2781
222.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2793
86.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2480
74.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2656
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3540
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3722
286.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3327
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3817
37.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2519
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3040
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7516 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6416
921.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8932
53.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8229
168.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8202
189.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8240
111.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10563
52.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3217
257.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8393
260.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5937
177.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6489
26.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10172
316.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8093
622.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8245
242.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7573
75.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8279
8.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8119
257.1 Kpixels/sec |