| Upload Date | December 20 2025 08:25 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3941 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3426
491.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3412
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3960
81.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3616
83.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3588
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4490
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3678
294.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3354
103.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6080
181.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3894
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3929
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4900
376.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4189
122.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4671
46.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3325
3.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3629
114.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8948
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11174
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11699
239.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9635
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10939
148.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13877
68.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4323
346.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10451
323.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11245
336.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9931
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12002
373.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11127
855.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11213
329.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10982
109.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9754
9.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10410
329.6 Kpixels/sec |