| Upload Date | December 20 2025 08:25 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 257 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
235
33.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
496
2.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
710
14.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
727
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
640
8.68 images/sec |
|
|
Clang
|
1001
4.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
748
59.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
638
19.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
389
11.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
519
2.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
889
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
611
47.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
613
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
805
7.99 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
677
654.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
535
16.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1486 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
910
130.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
947
5.71 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2096
42.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1004
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1228
16.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1967
9.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
647
51.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1971
61.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
704
21.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1275
5.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3445
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1734
133.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2348
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3749
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3719
3.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1538
48.7 Kpixels/sec |