| Upload Date | December 20 2025 08:24 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2436 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2426
348.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2366
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2363
48.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2430
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2137
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3118
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
178.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2327
72.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2090
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2068
8.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2915
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2982
229.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2612
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3136
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1984
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2440
77.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4879
700.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7428
44.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6369
130.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6449
148.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6556
89.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8793
43.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2612
209.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6823
211.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4706
140.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5486
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8195
255.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6401
492.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6389
187.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6212
61.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6482
6.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6165
195.2 Kpixels/sec |