| Upload Date | December 20 2025 08:24 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2334 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2411
346.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2365
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2324
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2352
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2002
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3009
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2225
178.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2280
70.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1890
56.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2028
8.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2814
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2965
227.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2524
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2396
23.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1990
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2240
70.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5281 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5040
723.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7666
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6043
123.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6221
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5794
78.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8310
40.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2499
200.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4518
140.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3597
107.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4751
19.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6344
197.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5625
432.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5939
174.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5184
51.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6332
6.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4108
130.1 Kpixels/sec |