| Upload Date | December 20 2025 08:24 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9a |
| Model ID | Google Pixel 9a |
| Motherboard | tegu |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.39 GB |
| Single-Core Score | 1669 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1469
211.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1513
9.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1952
40.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1937
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1215
16.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2179
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1669
133.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1735
53.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1839
55.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1548
6.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1929
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1463
112.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1691
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1624
16.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1240
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1899
60.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4390 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2996
430.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4768
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5888
120.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6461
149.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5193
70.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6636
32.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1599
128.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5857
181.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3848
115.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3652
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5617
174.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3280
252.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4246
124.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3406
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4941
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5580
176.7 Kpixels/sec |