| Upload Date | December 20 2025 08:24 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3597 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3208
460.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3401
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3693
75.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3320
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3274
44.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4320
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3271
261.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2968
92.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5363
160.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3471
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3612
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4349
334.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3743
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4132
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2974
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3220
101.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9507 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8353
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10713
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10321
211.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9053
208.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10187
138.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12618
62.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3940
315.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9821
304.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10583
316.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9502
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11299
351.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10308
792.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10550
309.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10492
104.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10154
9.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9581
303.4 Kpixels/sec |