| Upload Date | December 20 2025 08:22 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. X555QG |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X555QG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A12-9700P |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 101 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 664082810142720 MHz |
| Package | Socket FP4 (968) |
| Codename | Bristol Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
708
101.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
699
4.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
682
14.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
748
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
481
6.53 images/sec |
|
|
Clang
|
763
3.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
666
53.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
334
10.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
122
3.66 images/sec |
|
|
Background Blur
|
523
2.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
716
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
386
29.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
599
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
535
5.30 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
678
655.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
642
20.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1306 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
999
143.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1555
9.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1518
31.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1919
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1090
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1768
8.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
847
67.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1838
57.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
391
11.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1342
5.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1939
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
931
71.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1525
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1253
12.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2415
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1666
52.7 Kpixels/sec |