| Upload Date | December 20 2025 08:20 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2981 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2967
426.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2867
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2988
61.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3231
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2680
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3710
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2703
216.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2750
85.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2426
72.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2576
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3491
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3659
281.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3310
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3782
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2377
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2977
94.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7642 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6420
922.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9078
54.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8385
171.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9111
210.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8287
112.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10558
52.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3146
251.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8415
260.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5966
178.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6613
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10230
318.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8189
629.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8401
246.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8214
81.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8324
8.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8147
258.0 Kpixels/sec |