| Upload Date | December 20 2025 08:20 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3949 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3431
492.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3409
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3919
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3636
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3595
48.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4503
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3667
293.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3350
103.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6091
182.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3886
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3947
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4934
379.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4239
124.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4741
47.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3349
3.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3620
114.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10358 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9079
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11652
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11791
241.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10136
233.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10966
148.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13894
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4346
348.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10541
326.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11438
342.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10184
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12078
375.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11239
864.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11376
333.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11589
115.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10822
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10109
320.1 Kpixels/sec |