| Upload Date | December 20 2025 08:14 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X200 Ultra |
| Model ID | vivo V2454DA |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 2868 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2513
360.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2390
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3361
68.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3116
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3008
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3885
19.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2552
204.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2581
80.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2906
87.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2583
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2966
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2974
228.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3025
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2871
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2601
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2802
88.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8127 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6309
906.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9070
54.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8643
176.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8332
192.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9366
127.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12449
61.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2850
228.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11338
351.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7011
209.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6676
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10449
325.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8695
668.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8993
263.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6153
61.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11386
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10188
322.6 Kpixels/sec |