| Upload Date | December 20 2025 08:14 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | motorola motorola edge plus 2023 |
| Model ID | motorola motorola edge plus 2023 |
| Motherboard | rtwo |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.13 GB |
| Single-Core Score | 2016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1698
243.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1714
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2474
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2293
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1955
26.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2392
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1928
154.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2006
62.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2222
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1984
8.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2337
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1720
132.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2151
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1813
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1557
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2140
67.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3825
549.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6082
36.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6962
142.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7766
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6111
82.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7173
35.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2313
185.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6892
213.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4590
137.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4167
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7120
221.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4092
314.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5332
156.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4444
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6032
5.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6693
211.9 Kpixels/sec |