| Upload Date | December 20 2025 08:13 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | LinuxContainers Incus |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900 |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 24 Cores |
| Maximum Frequency | 5145 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 24 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 24 |
| L2 Cache | 512 KB x 24 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.98 GB |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2286 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1949
279.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1650
9.94 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2267
46.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1890
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2575
34.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2521
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2144
171.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2466
76.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2556
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3114
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3049
94.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2073
159.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2693
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1925
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2270
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2329
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11034 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6366
914.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15286
92.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10101
206.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11526
265.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16863
228.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25406
125.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2531
202.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17583
544.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6937
207.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9031
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14046
437.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10001
769.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11148
327.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7565
75.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27782
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13409
424.6 Kpixels/sec |