| Upload Date | December 20 2025 08:13 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3372
484.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3413
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3934
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3535
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3541
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4497
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3484
279.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3195
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5924
177.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3712
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3830
119.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4669
358.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4013
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4436
44.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3169
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3462
109.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8956
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11505
69.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11393
233.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9326
215.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10491
142.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13445
66.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4103
328.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10046
311.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11152
333.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9675
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11849
368.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10704
823.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10902
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11239
111.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10454
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9976
315.9 Kpixels/sec |