| Upload Date | December 20 2025 08:13 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25053RT47C |
| Model ID | Xiaomi 25053RT47C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1984 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1700
244.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1506
9.08 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2347
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2294
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1875
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2432
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2002
160.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1949
60.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2184
65.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1962
8.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2258
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1762
135.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2110
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1913
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1492
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2169
68.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6795 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4982
715.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6755
40.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10040
205.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9178
211.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8060
109.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7837
38.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2305
184.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9318
288.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5080
152.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5941
24.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8937
278.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5174
397.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7631
223.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6929
68.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8607
8.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9113
288.5 Kpixels/sec |