| Upload Date | December 20 2025 08:13 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | nubia NX789J |
| Model ID | nubia NX789J |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.90 GB |
| Single-Core Score | 3157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2668
383.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2523
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3380
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3298
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3126
42.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3906
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2734
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3022
93.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3527
105.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2918
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3109
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3425
263.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3789
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3792
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2825
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3097
98.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6817
979.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10366
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11564
236.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12237
282.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12618
171.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16280
80.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3273
262.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12883
399.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8494
254.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8824
36.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11585
360.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10309
792.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10809
317.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9238
91.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13380
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11639
368.5 Kpixels/sec |