| Upload Date | December 20 2025 08:12 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3855 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3393
487.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3447
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3905
79.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3941
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3543
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4459
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3503
280.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3220
99.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5850
175.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3714
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3843
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4667
358.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3976
116.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4335
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3180
3.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3484
110.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8782
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11512
69.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11266
230.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10098
232.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10610
144.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13543
66.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4161
333.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10094
312.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11010
329.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9723
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11554
359.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10587
814.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10923
320.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10831
107.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10362
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9890
313.1 Kpixels/sec |