| Upload Date | December 20 2025 08:12 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2358
338.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2371
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2355
48.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2337
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1998
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3037
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2162
173.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2233
69.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1836
54.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1953
8.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2789
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2892
222.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2428
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2596
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1996
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2206
69.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5027 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5104
733.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7669
46.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4392
89.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5737
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5596
75.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8111
39.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2507
200.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6519
202.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2194
65.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3354
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6510
202.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5793
445.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5946
174.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4512
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6129
5.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5558
176.0 Kpixels/sec |